-
Tak grillują mistrzowie. Osiem sekretów grilla dla rodziny i znajomych, który stanie się legendą
Grillują niemal wszyscy, prawie nikt nie robi tego porządnie. Siedem grzechów grillowych w skrócie, i jak im zapobiec. Do tego, ósma wskazówka – sekretny przepis na grilla mistrzów. Zorganizuj, zaproś i przejdź do rodzinnej legendy!
-
Ból każdy odczuwa inaczej – dlaczego. Jak reakcje bardziej odpornych można wykorzystać w walce z przewlekłym bólem
Niektórzy ludzie znoszą poważne urazy ze stoickim spokojem, podczas gdy inni cierpią głośno z powodu najmniejszego zadrapania. Jak bardzo różni się percepcja bólu – i co może pomóc lepiej go znosić. Czy doświadczenia jednych dadzą się wykorzystać przez innych, zwłaszcza w walce z przewlekłym bólem.
-
Medytacje skuteczniej walczą z depresją niż leki, a układ odpornościowy wzmacniają lepiej niż suplementy diety
Czy próbowaliście kiedyś medytować? Może warto? Znawcy twierdzą, że medytacja przynosi nad podziw dużo pozytywnych skutków dla ciała i umysłu. Jak to działa, komu i kiedy pomaga medytacja, podpowiadają eksperci.
-
Skąd bierze się lęk przed lataniem? Oto 6 sposobów by go pokonać
Dla jednych to ekscytująca podróż, dla innych źródło silnego stresu, a nawet ataków paniki. Lęk przed lataniem dotyka więcej osób, niż mogłoby się wydawać. Skąd się bierze i czy można się z nim uporać? Przyglądamy się mechanizmom, które stoją za tym zjawiskiem.
-
Od 13. roku życia u psychologa bez zgody opiekuna. Zmiany coraz bliżej
Do Senatu trafiła ustawa, która pozwoli dzieciom i młodzieży od 13. do 18. roku życia na korzystanie z porad psychologicznych i interwencji kryzysowej bez zgody rodziców czy opiekunów.
-
NIL: Biorezonans to nie metoda lecznicza [Stanowisko Naczelnej Izby Lekarskiej]
Choć biorezonans magnetyczny zyskuje popularność jako rzekoma alternatywa dla tradycyjnych metod leczenia, eksperci Naczelnej Izby Lekarskiej ostrzegają: brak dowodów na jego skuteczność, a jego stosowanie może opóźniać rozpoczęcie rzeczywistej terapii. Stanowisko NIL
-
Szokujące wyniki kontroli lodziarni nad morzem. Groźne bakterie, sanepid zamyka punkty sprzedaży
W niemal połowie (49 proc.) skontrolowanych próbek lodów sanepid wykrył enterobakterie. To bakterie żyjące naturalnie w jelicie grubym człowieka, zaś ich obecność w żywności wskazuje najczęściej na niewystarczającą higienę, np. zanieczyszczone urządzenia do lodów, brak dezynfekcji lub nieumyte ręce personelu.
-
Co się stanie, gdy przestaniesz jeść cukier na 30 dni?
Średnio Polak spożywa 45–50 kg cukru rocznie – to ponad 2 razy więcej niż zaleca WHO. I choć niektórzy bagatelizują ilości spożywanego przez siebie cukru warto pamiętać, że ma on konkretny, potwierdzony wpływ na zdrowie. Sprawdź, co się stanie z twoim ciałem, gdy przestaniesz jeść cukier na 30 dni!
-
To byłaby rewolucja. NFZ zwróci pieniądze za prywatną wizytę?
Pacjent dostanie zwrot kosztów prywatnej wizyty lekarskiej jeśli czas oczekiwania w ramach NFZ przekroczy 60 dni? To propozycja posłów Konfederacji i Wolnych Republikanów. Projekt jest na etapie prac w komisjach sejmowych.
-
Duża zmiana w aptekach. Popularny lek przeciwbólowy tylko na receptę
Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zdecydował o tym, by dwa leki przeciwbólowe zawierające określoną substancję czynną były dostępne tylko na receptę.
-
Niepokojący ból kończyny? Może to być objaw rzadkiego nowotworu
Przewlekły ból kończyny trwający przez kilka tygodni nie powinien być ignorowany, ponieważ może sygnalizować obecność mięsaka – rzadkiego nowotworu kości i tkanek miękkich – przypominają onkolodzy w związku z lipcowymi obchodami Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Mięsaków (Sarcoma Awareness Month).
-
Ilu lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł miesięcznie?
Wynagrodzenia lekarzy w Polsce to temat, który budzi zainteresowanie zarówno opinii publicznej, jak i samych pracowników ochrony zdrowia. Różnice w zarobkach bywają kolosalne i zależą od wielu czynników, m.in. specjalizacji, miejsca zatrudnienia, formy umowy czy liczby przepracowanych godzin.
-
Co się naprawdę dzieje ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. Z kosmosu trafił do lekarzy
To nie scenariusz science fiction, ale rzeczywistość drugiego Polaka w historii, który poleciał w kosmos. Sławosz Uznański-Wiśniewski, członek misji Ax-4, 25 czerwca br. znalazł się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zamiast długiego urlopu po gwiezdnej przygodzie, czeka go... maraton badań i rehabilitacji.
-
Te osoby otrzymają 2500 zł na wakacje. Nie wszyscy o tym wiedzą
Odpoczynek odgrywa niezwykle ważną rolę zarówno w utrzymaniu zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dla zdrowia fizycznego oznacza przede wszystkim regenerację, dla psychicznego – redukcję stresu i napięcia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że mogą otrzymać dofinansowanie do urlopu ze środków PFRON. Jakie wymagania należy spełnić?