
Tomasz Kowalski
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Inforze od 1993 r. Współpracował z „Prawem Przedsiębiorcy”, „Prawem Spółek”, „Poradnikiem Gazety Prawnej", „Serwisem Prawno-Pracowniczym” i „Monitorem księgowego”. Specjalizuje się w zakresie prawa pracy, prawa cywilnego i prawa administracyjnego. Autor licznych publikacji prasowych.

Uwaga! Wydano komunikat w sprawie wstrzymania w obrocie serii szczepionki przeciw ospie wietrznej (VARILRIX nr A70CD868B). Komunikat został wspólnie wydany 9 czerwca 2025 r. przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nawet najlepiej dobrana dieta i najzdrowsze produkty na niewiele się zdadzą, jeśli nie zadbasz o higienę. Dowiedz się, co zrobić poza umyciem rąk przed jedzeniem lub przed przygotowaniem posiłku.

Szyna CPM to nowoczesne narzędzie, które w znacznym stopniu usprawnia proces rehabilitacji, zwłaszcza po operacjach kolana i biodra. Szyna umożliwia wprawianie kończyny pacjenta w powolny, kontrolowany ruch, bez aktywnego udziału mięśni chorego.

1636 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Takie odszkodowanie ZUS wypłaci ubezpieczonym poszkodowanym na skutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Kto może ubiegać się o te pieniądze?

W Polsce przebywają setki tysięcy uchodźców z Ukrainy, wśród nich wiele dzieci. Wskaźnik ich wyszczepienia jest na niepokojąco niskim poziomie, co zwiększa ryzyko powrotu groźnych chorób zakaźnych.

Truizmem jest stwierdzenie, że leki należy stosować we właściwy sposób. Pacjenci nie realizują zaleceń lekarza lub pomijają dawki nie przypuszczając, że może to przynieść niebezpieczne skutki uboczne. Farmaceuci powinni informować pacjentów, a zwłaszcza seniorów, o możliwych powikłaniach w razie zaniechania przepisanej terapii.

Grypa to nie zwykłe przeziębienie — to groźna choroba zakaźna, która każdego roku powoduje miliony zachorowań. Sprawdź, czy latem można zachorować na grypę, jak się przed nią skutecznie chronić, kiedy udać się do lekarza i dlaczego nie należy jej lekceważyć. Dowiedz się też, jak odróżnić grypę od innych infekcji wirusowych.

Wirus Borna (BoDV-1) powoduje śmiertelne zapalenie mózgu, a szanse na przeżycie są znikome. Od niedawna notuje się przypadki tej groźnej infekcji u ludzi – niemal wszyscy zakażeni zmarli. Najnowsze przypadki z Bawarii wzbudzają niepokój naukowców i lekarzy.

Kefir to jeden z najstarszych napojów fermentowanych znanych człowiekowi. Jego unikalne właściwości zdrowotne i łagodny smak sprawiają, że coraz częściej wraca na nasze stoły jako naturalne wsparcie dla odporności i trawienia. Czym dokładnie jest kefir, jakie ma korzyści zdrowotne i kiedy warto po niego sięgać? Sprawdź!

Naukowcy z Kalifornii opracowali terapię genową, która poprawia funkcjonowanie komórek mózgu. To nowa nadzieja w walce z chorobą Alzheimera.

Ajran (inaczej: ayran) to orzeźwiający, lekko słony napój mleczny, który od wieków cieszy się popularnością w krajach Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej oraz na Bałkanach. Pochodzi prawdopodobnie z terenów dzisiejszej Turcji, choć różne wariacje tego napoju spotyka się także w Iranie, Armenii, Bułgarii i krajach arabskich.

Dbanie o zdrowie seksualne staje się coraz ważniejszym elementem ogólnego dobrostanu. Z danych Glovo wynika, że Polacy coraz chętniej inwestują w gadżety erotyczne, traktując je nie tylko jako źródło przyjemności, ale i sposób na poprawę jakości życia intymnego.

Coraz więcej krajów zmaga się z wirusem chikungunya. Sprawdź, jak się objawia, kto jest w grupie ryzyka i czy nowa szczepionka daje ochronę na całe życie.

Nowa ustawa o Krajowej Sieci Kardiologicznej ma usprawnić leczenie chorób serca w całej Polsce. Sprawdź, co się zmienia i jak skorzystają pacjenci.

Ponad 60 proc. osób powyżej 65. roku życia w Polsce zmaga się z nadwagą, a co piąty senior cierpi na niedożywienie. Choć wydaje się to sprzeczne, coraz częściej u osób starszych występuje jednocześnie otyłość i niedobór składników odżywczych. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec?