
Paula Nowak

Od 2025 roku osoby korzystające z respiratorów lub koncentratorów tlenu będą mogły uzyskać dodatek do prądu. Będą jednak musiały posiadać orzeczenie o niepełnosprawności. Okazuje się jednak, że nie wszystkie osoby je posiadają.

W "Cell Reports Medicine" opublikowano wyniki badań, które wskazują, że częstotliwość wypróżnień ma istotny wpływ dobre zdrowie i to w długiej perspektywie. Ile razy dziennie należy się wypróżniać?

Rwa kulszowa to bolesna dolegliwość wynikająca z ucisku lub podrażnienia nerwu kulszowego – największego nerwu w ciele człowieka. Jakie są objawy rwy kulszowej? Jak boli rwa kulszowa i jak leczyć rwę kulszową?

Stres, który osłabia organizm i sprzyja rozwojowi chorób, niewłaściwa dieta, często bogata w przetworzoną żywność, siedzący tryb życia, używki, pośpiech, niewystarczająca ilość snu – to wszystko staje się w dzisiejszych czasach dużym wyzwaniem dla naszego organizmu. Neurobiolożka zdradza prostą metodę, która poprawia zdrowie psychiczne, a także fizyczne!

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie pełniący kluczowe funkcje niezbędne do życia. Często jednak wątroba nie informuje od razu o problemach. Zdarza się, że nie boli gdy coś jest nie tak. Naukowcy odkryli jednak objaw, który może świadczyć o chorobie tego gruczołu.

Wścieklizna to choroba śmiertelna, która – gdy działa się na czas - jest możliwa do uniknięcia. Wirus wścieklizny potrafi przenieść się na człowieka, najczęściej przez ślinę zakażonego zwierzęcia. W ostatnim czasie w naszym kraju wykryto kolejne ogniska tej choroby, a na terenach gdzie ją zidentyfikowano zarządzono obowiązkowe szczepienia kotów.

Rozstanie, niezależnie od jego przyczyn, stażu czy tego, kto podjął decyzję o końcu relacji, najczęściej wiąże się z dużym cierpieniem psychicznym i odczuwaniem wielu, często sprzecznych lub skrajnych emocji. Kiedy jest najgorszy czas po rozstaniu? Jak poradzić sobie z rozstaniem? Jak przepracować emocje po rozstaniu? Na te pytania odpowiadamy w artykule poniżej.

Czy to możliwe, by opatrunek wykorzystywał zaawansowane technologie i materiały medyczne i nie tylko chronił ranę, ale także monitorował jej stan i wykrywał infekcje? Tak. Wszystko dzięki grupie doktorantów z Politechniki Warszawskiej. Wkrótce innowacyjny opatrunek trafi do sprzedaży.

Ministrowie zdrowia z krajów członkowskich Unii Europejskiej przyjęli nowe zalecenia dotyczące miejsc wolnych od dymu. Nowe regulacje będą dotyczyły e-papierosów i podgrzewanych wyrobów tytoniowych. Jakie miejsca staną się strefami wolnymi od dymu i kiedy zakaz wejdzie w życie?

Nowe, rewolucyjne przepisy dotyczące składki zdrowotnej mogą wejść w życie lada dzień. Dziś, 4 grudnia, Senat ma podjąć decyzję w tej sprawie. Sprawdź, kto skorzysta na nowych przepisach i czego one dotyczą.

Orbitrek to jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń kardio. Łączy w sobie zalety biegania, jazdy na rowerze i chodzenia, jednocześnie minimalizując obciążenie stawów. Czy wiesz, jak efektywnie ćwiczyć na orbitreku, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty?

Stomatologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny, w której technologia, nowe materiały i zaawansowane metody leczenia zmieniają sposób, w jaki dba się o zdrowie zębów. W najbliższym czasie wejdą w życie nowe regulacje, które jeszcze jakiś czas temu byłyby nie do pomyślenia.

Klasterowy ból głowy to jeden z najbardziej intensywnych i uciążliwych rodzajów bólu głowy. Ma nagłe, bolesne epizody, które występują w "seriach". Ta rzadka, a zarazem bardzo dokuczliwa forma bólu głowy może znacząco obniżać jakość życia cierpiących na nią osób. Jakie są przyczyny i objawy klasterowego bólu głowy?