Dni bezpłatnych badań i porad specjalistów w szpitalach. Kiedy i gdzie się odbędą?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
17 maja Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zorganizuje drugą edycję Dnia Pacjenta Szpitali Powiatowych. W związku z tym szpitale zrzeszone w Związku przygotowały szereg bezpłatnych konsultacji, badań, warsztatów i wykładów.
lekarz, wizyta u lekarza
Dni bezpłatnych badań i porad specjalistów w szpitalach. Kiedy się odbędą?
Shutterstock

Jak twierdzi Marta Nowacka, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, szpitale powiatowe to fundament systemu ochrony zdrowia. - Są dostępne, zaangażowane i zawsze najbliżej pacjenta – zauważa.

17 maja obchodzony będzie Dzień Pacjenta Szpitali Powiatowych. Jak czytamy w serwisie RynekZdrowia.pl, będzie to druga edycja święta zainicjowanego w 2024 roku przez Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

- Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji wydarzenia, organizujemy je ponownie. Dzień Pacjenta Szpitali Powiatowych to nie tylko okazja, żeby edukować zdrowotnie, ale też przypominać, jak ważną rolę odgrywamy w lokalnych społecznościach – zauważa Nowacka.

Bezpłatne porady lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, farmaceutów

Od 16 do 24 maja w dziesięciu z 29 szpitali powiatowych zrzeszonych w związku pacjenci będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów i farmaceutów.

Będą mieli do dyspozycji m.in. badania kardiologiczne, cytologiczne, badania słuchu, EKG, morfologię, lipidogram, diagnostykę zaćmy, a także USG piersi. Oferowany będzie także Doppler naczyń szyjnych oraz badania związane z profilaktyką udaru, padaczki i zakażeń wirusem HPV.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ale to nie wszystko. Pacjenci będą mogli skorzystać także z warsztatów pierwszej pomocy i konsultacji ze specjalistami, m.in. dietetykiem, fizjoterapeutą, neurologiem, uroginekologiem i położną. Pojawią się też mammobusy, cytobusy i stoiska Narodowego Funduszu Zdrowia umożliwiające uzyskanie karty EKUZ.

- Zależy nam na tym, by działania edukacyjne były dostępne także poza gabinetem lekarskim. Często najważniejszy jest pierwszy kontakt, który może uratować zdrowie - podkreśla cytowany przez Rynek Zdrowia Krzysztof Zaczek ze Szpitala Murcki w Katowicach.

©℗
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Zapisz się na newsletter
Chcesz wiedzieć jak dbać o swoje zdrowie? Chcesz uniknąć błędów żywieniowych? Być na czasie z najnowszymi zmianami w przepisach prawa medycznego, farmaceutycznego i praw pacjenta? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Newsletter
Drukuj
Skopiuj link