Szpital Bródnowski przeprowadził nowatorski zabieg. Nadzieja dla jednej z grup pacjentów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ten zabieg to nadzieja dla milionów pacjentów. Został przeprowadzony w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim WUM przez zespół Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Polegał on na implantacji układu stymulującego zatokę tętnicy szyjnej u pacjenta z lekoopornym nadciśnieniem tętniczym. 
Doctors,Perform,Surgery,Cardiac,Stent,Transplant,In,A,Hospital
Nowatorska operacja w Szpitalu Bródnowskim to nadzieja dla pacjentów z nadciśnieniem
Shutterstock

Zabieg, który przeprowadził zespół z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, to nadzieja dla milionów pacjentów. Wykonali oni implantację układu stymulującego zatokę tętnicy szyjnej u pacjenta z lekoopornym nadciśnieniem tętniczym

Ten zabieg to nadzieja dla milionów pacjentów. Nowatorska operacja przebiegła pomyślnie

Z materiałów prasowych wynika, że w przypadku wzrostu ciśnienia krwi dochodzi do automatycznej stymulacji elektrycznej o niewielkim natężeniu nerwów zatoki szyjnej. To prowadzi do kontrolowanego obniżania ciśnienia

Pacjent, który przeszedł ten zabieg czuje się dobrze i opuścił szpital. Badania kontrolne wykazały, że działanie wszczepionej aparatury jest skuteczne. Jesteśmy dumni z zespołu, który przeprowadził ten zabieg. Ta nowatorska operacja daje nadzieję chorym. Dlatego tak ważne jest dofinansowania placówek medycznych w sprzęt, który pozwala na realizację takich zabiegów - stwierdziła Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Szpital Bródnowski będzie szkolił jak wykonać nowatorski zabieg

Nieleczone nadciśnienie niesie ze sobą wiele konsekwencji zdrowotnych. To m.in. udary, niewydolności i choroby niedokrwiennej serca czy niewydolności nerek. Szczególną postacią nadciśnienia tętniczego jest nadciśnienie lekooporne, czyli to, w którym nie uzyskuje się prawidłowych wartości ciśnienia mimo stosowania trzech rodzajów leków

Zabieg, który wykonany został w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim jest obecnie na etapie badań klinicznych i certyfikacji. Gdy się zakończą placówka ta będzie nie tylko ośrodkiem referencyjnym, ale również szkolącym. Procedura kwalifikacji pacjentów z lekoopornym nadciśnieniem tętniczym odbywa się w ośrodkach kardiologicznych prowadzących rekrutację do badania. Obecnie są to Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii UCK WUM oraz Klinika Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych WUM.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
©℗
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Zapisz się na newsletter
Chcesz wiedzieć jak dbać o swoje zdrowie? Chcesz uniknąć błędów żywieniowych? Być na czasie z najnowszymi zmianami w przepisach prawa medycznego, farmaceutycznego i praw pacjenta? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Newsletter
Drukuj
Skopiuj link