
Należy pamiętać, żę leczenie uzdrowiskowe różni się od typowego leczenia w szpitalu. Podczas hospitalizacji szpital powinien zapewnić pacjentowi wszystkie leki, które przyjmuje na stałe. W sanatorium jest inaczej.
Leki w szpitalu
Pacjenci, którzy wybierają się na leczenie uzdrowiskowe do sanatorium, powinni pamiętać, że choć jest to dalszy ciąg ich leczenia, to jednak różni się ono od tego w typowym szpitalu.
Gdy leczymy się w szpitalu, dostajemy tam wszystkie leki, które są niezbędne. Także te, przepisane przez lekarza, które bierzemy na stałe. Można oczywiście brać swoje leki, ale personel szpitala nie można od pacjenta lub jego rodziny wymagać zakupu i dostarczenia niezbędnych leków na czas hospitalizacji.
Leki w leczeniu sanatoryjnym
Jadąc do sanatorium takie leki przyjmowane na stałe, trzeba wziąć ze sobą. Sanatorium nie zapewnia bowiem leków, które kuracjusz przyjmuje na stałe.
W sanatorium dostaniemy leki i materiały medyczne niezbędne do prowadzenia leczenia, jeżeli lekarz na miejscu uzna, że jakieś są niezbędne. Będziemy mieć też dietę odpowiednią do stanu zdrowia. Leki, które przyjmowane są na stałe, kuracjusz powinien przywieźć ze sobą i to w takiej ilości, by starczyły na cały czas pobytu.
Przyda się apteczka
Warto - oprócz zapasu przyjmowanych na stałe leków - wziąć ze sobą również podręczną, małą apteczkę na wszelki wypadek, a w niej m.in. leki przeciwbólowe czy plastry na otarcia, płyn do odkażania ran, lek na biegunkę czy na zgagę.