-
Te zdania świadczą o niskiej inteligencji emocjonalnej. Słyszysz je od bliskiej osoby?
Inteligencja emocjonalna to umiejętność rozpoznawania, rozumienia i zarządzania własnymi emocjami oraz emocjami innych ludzi. Osoby z wysoką inteligencją emocjonalną potrafią budować zdrowe relacje, empatyzować i adekwatnie reagować na trudne sytuacje. Niestety, nie każdy posiada ten dar. Czasem nawet najbliżsi mogą nieświadomie ranić słowami, które świadczą o niskim poziomie inteligencji emocjonalnej.
-
250 tys. dzieci w Polsce narażonych jest na kontakt z ołowiem. Powód zaskakuje
Ponad 250 tysięcy dzieci w Polsce ma podwyższony poziom ołowiu we krwi – alarmuje UNICEF. Jednym z głównych źródeł skażenia może być woda w kranie. Ołowiane rury to element starych instalacji wodociągowych wciąż funkcjonujących w wielu polskich budynkach.
-
Zmiany w L4 2025. Praca dozwolona na zwolnieniu lekarskim powinna być doprecyzowana
Zmiany w L4 przewidziane na 2025 rok to m.in. przejęcie płatności zasiłku chorobowego przez ZUS od pierwszego dnia choroby pracownika. Co więcej, dopuszcza się wykonywanie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego. Według przedsiębiorców taka praca powinna być doprecyzowana. Czego jeszcze boją się firmy?
-
Dieta kopenhaska pozwala schudnąć nawet 15 kg w 13 dni. Ale może mieć też skutki uboczne
Dieta kopenhaska, znana również jako dieta trzynastodniowa lub dieta duńska, to jedna z najbardziej rygorystycznych kuracji odchudzających, a jej popularność wynika z obietnicy szybkich efektów. Co się je na diecie kopenhaskiej? Jakie są skutki uboczne diety kopenhaskiej?
-
Błonica. Co warto o niej wiedzieć? [WYWIAD]
Co warto wiedzieć o błonicy? Jakie są objawy błonicy? Jak odbywa się leczenie błonicy? Co ze szczepieniami przeciwko błonicy? Co robić, by uchronić się przed błonicą? Wywiad z dr. hab. n.med. Tomaszem Dzieciątkowskim, mikrobiologiem, wirusologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Postępów Medycyny – Medycyna XXI.
-
Rewolucja w orzekaniu o niepełnosprawności. "Koniec z państwem, które upokarza swoich obywateli"
Osoby z niepełnosprawnościami oraz rodzice dzieci z niepełnosprawnościami nie będą musiały się już wielokrotnie stawiać przed zespołami orzeczniczymi. Dotyczy to osób chorujących na blisko 150 genetycznych chorób rzadkich oraz osoby lub rodziców dzieci z Zespołem Downa.